Info o kariéře v rozvoji pro studenty

Milí studenti,

jsme rádi, že zabrouzdali na naše stránky a ještě radši, že Vás zajímá facilitace a komunitní rozvoj, kterým se zabývá naše organizace. Pro ty z Vás, kteří by se rádi rozvoji věnovali profesionálně, máme řadu tipů a triků jak na to.

 

Věděli jste, že?

…podle odhadů UNDP bude mít běžný občan, který dokončí vysokou školu v zemích severní hemisféry průměrně 7 kariér za život (ne zaměstnání, ale kariér J).

…stejně tak UNDP odhaduje, že 50 % pracovních míst, která vzniknou do roku 2025, ještě neumíme pojmenovat stejně jako jejich náplň práce.

…celosvětově 90 % zaměstnání získají lidé díky networkingu.

…formální i neformální networking je významnou součástí každé kultury. Důležité je, že networking je celoživotní proces, který je vždy reciproční. Jde tedy o sdílení informací, nejen získávání a využívání toho nejlepšího pro sebe.

 

Pokud Vás zajímá, jak najít stáže v oboru, máme pro Vás setřízenou nabídku příležitostí v mezinárodních organizacích. Linky na stránky nabízející pracovní př

Užitečné informace najdete na následujících stránkách

 

Aid Workers Network www.aidworkers.net

 

The Careers Group  http://www.careers.lon.ac.uk/ …pro studenty a juniorní pracovníky v oblasti rozvoje

Careers United http://www.careersunited.org/

Charity Jobs http://www.charityjob.co.uk/ …práce v charitě v Anglii

DevEx https://www.devex.com/en/

DevNet Jobs http://www.devnetjobs.org/ … výborný zdroj, existuje i pro různé země..např. DevNet jobs India atd.

Directory of Development Organisations http://www.devdir.org/...skvělý seznam rozvojových agentur kdekoliv

ELDIS http://www.eldis.org/go/jobs#.UvCnMvl5OZo …….sdílí nejlepší praxe z rozvoje, rozvojového výzkumu atd.

Global Focus: http://www.globalfocus.info/site/

Idealist Jobsearch www.idealist.org ….řada příležitostí ke spolupráci

One World www.oneworld.net ..zejména na dobrovolnictví

People Unlimited http://www.charitypeople.co.uk/ ....nabídka prací ve třetím sektoru

Relief Web www.reliefweb.net

Third Sector Jobs http://jobs.thirdsector.co.uk/

UNJobs http://unjobs.org/ …osvědčená klasika

UNDP Jobs https://jobs.undp.org/ …oficiální stránka UNDP

World Service Enquiry http://www.wse.org.uk/

Working abroad www.workingabroad.com