Znovu do práce

V rámci programu OP-VK MŠMT, výzva č. 50, realizuje organizace Partners Czech, o.p.s., od srpna 2014 do června 2015 vzdělávací projekt Znovu do práce. Jedná se o program vzdělávání pro konkurenceschopnost, který je určen nezaměstnaným osobám v malých obcích do 2000 obyvatel. Toto vzdělávání bude pro účastníky zdarma. Náš projekt je realizován v době od 7. 8. 2014 do 30. 6. 2015 v pěti vybraných lokalitách v krajích Ústeckém (Úštěcko), Libereckém (Jindřichovice pod Smrkem), Karlovarském a Vysočina (Trnava). Vzdělávací kurzy v první lokalitě byly zahájeny v listopadu 2014.

 

Cílová skupina projektu: tvoří ji muži a ženy v aktivním věku, kteří si práci aktivně hledají, kteří chtějí sami převzít zodpovědnost za svoje uplatnění na trhu práce a zlepšit tak vlastní zaměstnatelnost. Účastníci vzdělávání musí být z obcí do 2000 obyvatel.

 

MANUÁL ZNOVU DO PRÁCE - 100 KROKŮ K ÚSPĚCHU

V rámci projektu Znovu do práce jsme vydali praktickou příručku shrnující poutavou a jednoduchou formou ve sto bodech celkem deset důležitých oblastí, ve kterých by se měl člověk orientovat, aby byl úspěšný v pracovním i rodinném životě – Kde a jak hledat práci; Jak napsat životopis a motivační dopis, jak zvládnout přijímací pohovor; Pracovní právo; Základy podnikání; Finanční gramotnost a dluhové pasti; Daně a jak na ně; Základy účetnictví; Rodinný rozpočet; Spotřebitelská gramotnost; Práce s internetem.

Příručka ke stažení v elektronické podobě (PDF)

V případě zájmu o tištěnou verzi nás prosíme kontaktujte na partners@partnersczech.cz nebo na tel. č. 233 326 541.

 

TISKOVÉ ZPRÁVY:

 

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.